Akcesoria

Pomiar wysokości

Ponieważ półautomatyczny proces zapewnia łatwą wymianę dyszy, na wyposażeniu znajduje się urządzenie umożliwiające każdorazowe pozycjonowanie końca dyszy i podkładu do druku, którego wysokość może dochodzić nawet do kilkunastu centymetrów.

Regulowany stół

Konstrukcja umożliwia komfortową pracę z projektami o różnej wysokości. Dzięki półautomatycznej regulacji można wygodnie drukować niskie elementy bez konieczności schylania się.  Maksymalna wysokość przestrzeni roboczej wynosi 105 cm.

Dysze System 3/8

System 3/8 – 3mm, 5mm, 6,5mm, 8mm, 10mm.

Dysze są wykonane ze stali nierdzewnej z gwintem wewnętrznym, co umożliwia bardzo łatwe czyszczenie gwintu na ekstruderze.

Dysze System Luer Lock

Dysze wykonane ze stali nierdzewnej o bardzo małych średnicach (1.3 mm, 2.1 mm, 2.7 mm oraz 3.5 mm) umożliwiają wykonywanie precyzyjnych wydruków zarówno z gliny, porcelany jak i innych mas. W tym wypadku masy nie mogą zawierać piasków lub wypełniaczy większych od średnicy dyszy.

Zbiorniki

Zbiorniki wykonano ze stali nierdzewnej. Dzięki systemowi TriClamp istnieje możliwość indywidualnej konfiguracji zbiorników, np. składanie dwóch lub trzech w jeden pakiet.

Dzięki wykorzystaniu  dedykowanych przejściówek i podłączeń zbiorników, możliwe jest  bezpośrednie ich napełnianie z mieszalników do gliny, dołączanie do innych systemów oraz pracę z rozwiązaniami wg. indywidualnych pomysłów użytkownika.